Слово, оповите любов'ю, вигранене вічністю, музично-незбагненне і сонячно-прозоре, заходить у серце і настроює його струни, будить у нас Людину. Воно освячене любов'ю до найдорожчого на землі, воно сходить зорею і яскравіє, допоки людина живе для добра, доки мудрість і праця квітчають землю, доки живе в людині жага любові.
Предметний тиждень у школі - це завжди святковий настрій, очікування чогось незвичайного, але також і нелегка праця. Тиждень української писемності та мови, проведений учителями-філологами Понуркевич Г.В. та Школьнік Л.Г., тривав у Київецькому НВК з 5 по 9 листопада 2018 року, приніс радість і відчуття свята всім учням та вчителям. Кожен день цього Тижня був насичений і цікавий.
День перший розпочався святковою лінійкою "О слово рідне, хто без тебе я?..", на якій було оголошено план проведення щоденних заходів. Зразу ж після лінійки учні згуртувались навколо виставок методичної літератури на тему "Іду на побачення зі словом...", "Не бійтесь заглядати у словник..." У перший день святкування вся шкільна родина була оповита великою любов'ю і повагою до материнської мови, насолоджувалася її красою та багатством, відшліфовувала своє мовлення, удосконалювала правила спілкування. Цьому сприяли такі стенди: "Культура мови", " Умій правильно спілкуватись", "Запам'ятай".
Другого дня черговий клас випустив загальношкільну газету, присвячену Дню української писемності та мови. Учні усіх класів узяли активну участь у конкурсі на кращий плакат про мову. Скільки теплоти, любові у кожному з них! Навіть батьки допомагали своїм дітям малювати їх.
Слова Ліни Костенко: "Поезія - це завжди неповторність..." торкнула душу кожного школяра, бо третій день став конкурсним. Було визначено кращого читця вірша про мову. Переможцями стали учні 11, 10, 9 та 8 класів. У цей день класні керівники провели тематичні виховні години.
Четвертий день Тижня української писемності та мови також був цікавий та змістовний. Педагогічний колектив школи за чашкою ароматної кави пригадав свої знання з рідної мови. Усі писали диктант під назвою "Чашка кави". Після написання відбулося жваве обговорення щодо орфографічних та пунктуаційних правил.
До проведення свята залучився і шкільний бібліотекар Мацьків М.Й. Нею було підготовлено виставку літератури про українську словесність на тему "Любіть Україну і мову її солов'їну".
П'ятий день став завершенням предметного тижня. Цього дня ми об'єдналися з усіма українцями та написали радіодиктант "Крила України". Мовно-літературна композиція "Рідна мова - в рідній школі" стала основним акордом у проведенні загальношкільних виховних заходів. Пісні, вірші, курйозні сценки з народного життя надовго запам'ятаються усім учасникам та гостям свята.
Кожен з нас був впевнений, що нам випало складне і відповідальне завдання - відродження української мови, державності, нації. Ми зрозуміли, що за нас цього ніхто не зробить. Це наш історичний обов'язок.
Діймо в ім'я нашого народу, в ім'я найвищих ідеалів людства - свободи та справедливості!
Любімо і бережімо рідне слово, його тепло та красу передаймо своїм дітям та онукам!
Конкурс віршів
Вірш "Не забудьте рідну мову"
Вірш "Солов'їна мова"
Вірш "Моя рідна мова"
Вірш "Бережіть рідну мову"
Вірш "Було слово в Бога"
Вірш "Калинова мова"
Вірш "Не забудьте рідну мову"
Вірш "Солов'їна мова"
Вірш "Моя рідна мова"
Вірш "Бережіть рідну мову"
Вірш "Було слово в Бога"
Вірш "Калинова мова"
Немає коментарів:
Дописати коментар