вівторок, 13 листопада 2018 р.

Велична душа мого народу бринить у його слові


   
   Слово, оповите любов'ю, вигранене вічністю, музично-незбагненне і сонячно-прозоре, заходить у серце і настроює його струни, будить у нас Людину. Воно освячене любов'ю до найдорожчого на землі, воно сходить зорею і яскравіє, допоки людина живе для добра, доки мудрість і праця квітчають землю, доки живе в людині жага любові.
     Предметний тиждень у школі - це завжди святковий настрій, очікування чогось незвичайного, але також і нелегка праця. Тиждень української писемності та мови, проведений учителями-філологами Понуркевич Г.В. та Школьнік Л.Г.,  тривав у Київецькому НВК з 5 по 9 листопада 2018 року, приніс радість і відчуття свята всім учням та вчителям. Кожен день цього Тижня був насичений і цікавий.
    День перший розпочався святковою лінійкою "О слово рідне, хто без тебе я?..", на якій було оголошено план проведення щоденних заходів. Зразу ж після лінійки учні згуртувались навколо виставок методичної літератури на тему "Іду на побачення зі словом...", "Не бійтесь заглядати у словник..." У перший день святкування вся шкільна родина була оповита великою любов'ю і повагою до материнської мови, насолоджувалася її красою та багатством, відшліфовувала своє мовлення, удосконалювала правила спілкування. Цьому сприяли такі стенди: "Культура мови", " Умій правильно спілкуватись", "Запам'ятай".
    Другого дня черговий клас випустив загальношкільну газету, присвячену Дню української писемності та мови. Учні усіх класів узяли активну участь у конкурсі на кращий плакат про мову. Скільки теплоти, любові у кожному з них! Навіть батьки допомагали своїм дітям малювати їх.
     Слова Ліни Костенко: "Поезія - це завжди неповторність..." торкнула душу кожного школяра, бо третій день став конкурсним. Було визначено кращого читця вірша про мову. Переможцями стали учні 11, 10, 9 та 8 класів. У цей день класні керівники провели тематичні виховні години.
    Четвертий день Тижня української писемності та мови також був цікавий та змістовний. Педагогічний колектив школи за чашкою ароматної кави пригадав свої знання з рідної мови. Усі писали диктант під назвою "Чашка кави". Після написання відбулося жваве обговорення щодо орфографічних та пунктуаційних правил. 
     До проведення свята залучився і шкільний бібліотекар Мацьків М.Й. Нею було підготовлено виставку літератури про українську словесність на тему "Любіть Україну і мову її солов'їну".
    П'ятий день став завершенням предметного тижня. Цього дня ми об'єдналися з усіма українцями та написали радіодиктант "Крила України". Мовно-літературна композиція "Рідна мова - в рідній школі" стала основним акордом у проведенні загальношкільних виховних заходів. Пісні, вірші, курйозні сценки з народного життя надовго запам'ятаються усім учасникам та гостям свята.
   Кожен з нас був впевнений, що нам випало складне і відповідальне завдання - відродження української мови, державності, нації. Ми зрозуміли, що за нас цього ніхто не зробить. Це наш історичний обов'язок.
     Діймо  в ім'я нашого народу, в ім'я найвищих ідеалів людства - свободи та справедливості!

Немає коментарів: